Mitika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitikë
Μύτικας
Fshat
Vendndodhja
Mitikë is located in Greqia
Mitikë
Mitikë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 59′ 51″ Veri

20° 42′ 23″ Lindje

Popullsia 860 banorë

Mitikë (greqisht: Μύτικας/Mítikas) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]