Kraneja (Ziroi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krane
Κρανέας
Fshat
Vendndodhja
Krane is located in Greqia
Krane
Krane
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Ziroit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 323 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 14′ 48″ Veri

20° 44′ 50″ Lindje

Popullsia 1052 banorë

Krane (greqisht: Κρανέας/Kranéas) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]