Kamarina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kamarinë
Καμαρίνας
Fshat
Vendndodhja
Kamarinë is located in Greqia
Kamarinë
Kamarinë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 8′ 4″ Veri

20° 40′ 18″ Lindje

Popullsia 344 banorë

Kamarinë (greqisht: Καμαρίνας/Kamarínas) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]