Koriqanji i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koriqanj i Poshtëm
Κάτω Σκαφιδωτή
Fshat
Vendndodhja
Koriqanj i Poshtëm is located in Greqia
Koriqanj i Poshtëm
Koriqanj i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Çamofshatra
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 15′ 27″ Veri

20° 38′ 7″ Lindje

Koriqanj i Poshtëm, (greqisht: Κάτω Σκαφιδωτή/Káto Skafidhotí) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κάτω Κορύτιανη/Káto Korítiani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]