Ganxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ganxhë
Στεφάνης
Fshat
noform
Pamje të Ganxhës
Vendndodhja
Ganxhë is located in Greqia
Ganxhë
Ganxhë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Prevezës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 10′ 51″ Veri

20° 47′ 24″ Lindje

Popullsia 513 banorë

Ganxhë (greqisht: Στεφάνης/Stefáni) është fshat në Qarku i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Καντζάς/Kantzás.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]