Kukëli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kukël
Κουκουλιών
Fshat
Vendndodhja
Kukël is located in Greqia
Kukël
Kukël
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 11′ 47″ Veri

20° 34′ 8″ Lindje

Popullsia 216 banorë

Kukël (greqisht: Κουκουλιών/Koukoúlion) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]