Rrushasi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rrushas
Πολυστάφυλον
Fshat
Vendndodhja
Rrushas is located in Greqia
Rrushas
Rrushas
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Ziroit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 777 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 21′ 28″ Veri

20° 44′ 35″ Lindje

Rrushas (greqisht: Πολυστάφυλον/Polistáfilon) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ρουσάτσα/Rousátsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]