Dara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Darë
Ελιά
Fshat
Vendndodhja
Darë is located in Greqia
Darë
Darë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Ziroit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llaka e Sulit
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 17′ 36″ Veri

20° 46′ 18″ Lindje

Darë (greqisht: Ελιά/Eliá) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ντάρα/Ntára.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]