De Cocksdorp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Cocksdorp (kthjellim).


De Cocksdorp
De Cocksdorp/Durrep
—  woonplaats  —
Pamje nga De Cocksdorp

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Texel
Gjuha zyrtare Gjuha holandeze (zyr.), Tessels (dial. lokal)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°9′18″V 4°52′0″L / 53.15500°V 4.86667°L / 53.15500; 4.86667 (De Cocksdorp)Koordinatat: 53°9′18″V 4°52′0″L / 53.15500°V 4.86667°L / 53.15500; 4.86667 (De Cocksdorp)
Popullsia 1,26 banorë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 1795
Vendndodhja
De Cocksdorp is located in Hollandë
De Cocksdorp
De Cocksdorp
De Cocksdorp – harta_foto

De Cocksdorp është një qytezë në Texel, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 1.26 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]