De Koog

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Koog (kthjellim).


De Koog
—  woonplaats  —
Pamje nga De Koog

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Texel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°5′V 4°46′L / 53.083°V 4.767°L / 53.083; 4.767 (De Koog)Koordinatat: 53°5′V 4°46′L / 53.083°V 4.767°L / 53.083; 4.767 (De Koog)
Popullsia 1.300 banorë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
De Koog is located in Hollandë
De Koog
De Koog
De Koog – harta_foto
www.dekoogbadplaats.nl

De Koog është një qytezë në Texel, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 1300 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]