Den Hoorn (Texel)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Den Hoorn (kthjellim).


Den Hoorn
—  woonplaats  —
Pamje nga Den Hoorn (Texel)

Den Hoorn' (Texel, Holanda): Herenstraat

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Texel
Gjuha zyrtare Holandisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°1′V 4°46′L / 53.017°V 4.767°L / 53.017; 4.767 (Den Hoorn)Koordinatat: 53°1′V 4°46′L / 53.017°V 4.767°L / 53.017; 4.767 (Den Hoorn)
Popullsia 2,741 banorë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Den Hoorn is located in Hollandë
Den Hoorn
Den Hoorn
Den Hoorn – harta_foto

Den Hoorn është një qytezë në Texel, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 2.741 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Den Hoorn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare