Edam (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Edam (kthjellim).


Edam
—  qytet  —
Pamje nga Edam (Holandë)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Edam-Volendam
Gjuha zyrtare Holandisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°30′0″V 5°3′0″L / 52.50000°V 5.05000°L / 52.50000; 5.05000 (Edam)Koordinatat: 52°30′0″V 5°3′0″L / 52.50000°V 5.05000°L / 52.50000; 5.05000 (Edam)
Popullsia 7,38 banorë 2001
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Edam is located in Hollandë
Edam
Edam

Edam është një qytezë në Edam-Volendam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 7.38 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Edam – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare