Egmond aan Zee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Egmond aan Zee (kthjellim).


Egmond aan Zee
Egmond aan Zee
—  woonplaats  —
Pamje nga Egmond aan Zee

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Bergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°37′V 4°37′L / 52.617°V 4.617°L / 52.617; 4.617 (Egmond aan Zee)Koordinatat: 52°37′V 4°37′L / 52.617°V 4.617°L / 52.617; 4.617 (Egmond aan Zee)
Sipërfaqja 0,85 km2
Popullsia 5.086 banorë 2001
Dendësia 5.983,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Egmond aan Zee is located in Hollandë
Egmond aan Zee
Egmond aan Zee
egmondaanzee.biz/

Egmond aan Zee është një qytezë në Bergen, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 0.85 km² dhe popullsi 5086 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]