IJmuiden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: IJmuiden (kthjellim).


IJmuiden
—  woonplaats  —
Pamje nga IJmuiden

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Velsen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°27′31″V 4°37′10″L / 52.45861°V 4.61944°L / 52.45861; 4.61944 (IJmuiden)Koordinatat: 52°27′31″V 4°37′10″L / 52.45861°V 4.61944°L / 52.45861; 4.61944 (IJmuiden)
Popullsia 48.320 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
IJmuiden is located in Hollandë
IJmuiden
IJmuiden
IJmuiden – harta_foto

IJmuiden është një qytezë në Velsen, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 48320 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: IJmuiden – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare