Nederhorst den Berg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nederhorst den Berg (kthjellim).


Nederhorst den Berg
—  woonplaats  —
Nederhorst den Berg is located in Hollandë
Nederhorst den Berg
Nederhorst den Berg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Wijdemeren
Koordinatat 52°15′24″V 5°02′45″L / 52.25667°V 5.045833°L / 52.25667; 5.045833 (Nederhorst den Berg)Koordinatat: 52°15′24″V 5°02′45″L / 52.25667°V 5.045833°L / 52.25667; 5.045833 (Nederhorst den Berg)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Nederhorst den Berg – harta_foto

Nederhorst den Berg është një qytezë në Wijdemeren, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]