Niedorp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Niedorp (kthjellim).


Niedorp
—  woonplaats  —
stema_figuraNiedorp vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Hollands Kroon
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°45′26″V 4°52′22″L / 52.75722°V 4.872778°L / 52.75722; 4.872778 (Niedorp)Koordinatat: 52°45′26″V 4°52′22″L / 52.75722°V 4.872778°L / 52.75722; 4.872778 (Niedorp)
Sipërfaqja 62,99 km2
Popullsia 12.135 banorë 2010
Dendësia 192,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0224, 0226
Kodi Postar 1730-1736, 1767, 1768
Niedorp is located in Hollandë
Niedorp
Niedorp
www.niedorp.nl

Niedorp është një qytezë në Hollands Kroon, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 62.99 km² dhe popullsi 12135 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]