Nieuw-Vennep

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nieuw-Vennep (kthjellim).


Nieuw-Vennep
—  woonplaats  —
Nieuw-Vennep is located in Hollandë
Nieuw-Vennep
Nieuw-Vennep
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Koordinatat 52°15′52″V 4°38′05″L / 52.2644°V 4.6347°L / 52.2644; 4.6347 (Nieuw-Vennep)Koordinatat: 52°15′52″V 4°38′05″L / 52.2644°V 4.6347°L / 52.2644; 4.6347 (Nieuw-Vennep)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Nieuw-Vennep – harta_foto
www.nieuw-vennep.nl

Nieuw-Vennep është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]