Obdam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Obdam (kthjellim).


Obdam
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Obdam.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Koggenland
Koordinatat 52°40′28″V 4°54′14″L / 52.6744°V 4.903889°L / 52.6744; 4.903889 (Obdam)Koordinatat: 52°40′28″V 4°54′14″L / 52.6744°V 4.903889°L / 52.6744; 4.903889 (Obdam)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Obdam is located in Hollandë
Obdam
Obdam

Obdam është një qytezë në Koggenland, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Obdam – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare