Oudeschild

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oudeschild (kthjellim).


Oudeschild
Oudeschild/Skil
—  woonplaats  —
Pamje nga Oudeschild

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Texel
Gjuha zyrtare Gjuha holandeze (zyr.), Tessels (dial. lokal)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°2′46″V 4°50′59″L / 53.04611°V 4.84972°L / 53.04611; 4.84972 (Oudeschild)Koordinatat: 53°2′46″V 4°50′59″L / 53.04611°V 4.84972°L / 53.04611; 4.84972 (Oudeschild)
Sipërfaqja 0,44 km2
Popullsia 1,145 banorë 2001
Dendësia 2,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 1792
Vendndodhja
Oudeschild is located in Hollandë
Oudeschild
Oudeschild
Oudeschild – harta_foto

Oudeschild është një qytezë në Texel, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 0.44 km² dhe popullsi 1.145 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Oudeschild – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare