Schiphol-Rijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schiphol-Rijk (kthjellim).


Schiphol-Rijk
—  woonplaats  —
Schiphol-Rijk is located in Hollandë
Schiphol-Rijk
Schiphol-Rijk
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Koordinatat 52°16′48″V 4°45′24″L / 52.28°V 4.756667°L / 52.28; 4.756667 (Schiphol-Rijk)Koordinatat: 52°16′48″V 4°45′24″L / 52.28°V 4.756667°L / 52.28; 4.756667 (Schiphol-Rijk)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
www.parkschipholrijk.nl

Schiphol-Rijk është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]