Ndryshimi mes inspektimeve të "Ismail Kadare"

Jump to navigation Jump to search
v (Reverted 1 edit by 46.99.3.14 (talk) identified as vandalism to last revision by 46.99.2.44. (TW))
'''Ismail Kadare''' është një nga shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë, disa herë i nominuar për çmimin "Nobel" për [[letërsi]]. Dallohet për novela, romane, por ka shkruar dhe poezi dhe kritika. Ai e ka ndarë jetën e tij mes [[Franca|Francës]] dhe [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Nisi të shkruajë kur ishte ende i ri dhe veprat e tij janë përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë. Gjithashtu është martuar me shkrimtaren e njohur të skicave dhe tregimeve për fëmijë, Helena Kadare.
 
Rrinte me cunat tu honger fara !
 
I ka pas ra bythes me dor nat per nat
==Biografia==
Anonymous user

Menyja e navigimit