Venhuizen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Venhuizen (kthjellim).
Venhuizen
—  woonplaats  
Venhuizen is located in Hollandë
Venhuizen
Venhuizen
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Drechterland
Koordinatat 52°39′47″N 5°12′39″E / 52.6630556°N 5.210833°E / 52.6630556; 5.210833 (Venhuizen)Koordinatat: 52°39′47″N 5°12′39″E / 52.6630556°N 5.210833°E / 52.6630556; 5.210833 (Venhuizen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Venhuizen është një qytezë në Drechterland, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Venhuizen – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • Faqja zyrtare