Vijfhuizen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vijfhuizen (kthjellim).


Vijfhuizen
—  woonplaats  —
Pamje nga Vijfhuizen

Skelë mbi Ringvaart, në Vijfhuizen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Koordinatat 52°21′00″V 4°41′00″L / 52.35°V 4.68333°L / 52.35; 4.68333 (Vijfhuizen)Koordinatat: 52°21′00″V 4°41′00″L / 52.35°V 4.68333°L / 52.35; 4.68333 (Vijfhuizen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Vijfhuizen is located in Hollandë
Vijfhuizen
Vijfhuizen
Vijfhuizen – harta_foto

Vijfhuizen është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Vijfhuizen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare