Wervershoof

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wervershoof (kthjellim).


Wervershoof
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Wervershoof.svg
Pamje nga Wervershoof

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Medemblik
Koordinatat 52°44′05″V 5°08′57″L / 52.734722°V 5.1491667°L / 52.734722; 5.1491667 (Wervershoof)Koordinatat: 52°44′05″V 5°08′57″L / 52.734722°V 5.1491667°L / 52.734722; 5.1491667 (Wervershoof)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0228
Kodi Postar 1680-1686, 1693
Vendndodhja
Wervershoof is located in Hollandë
Wervershoof
Wervershoof

Wervershoof është një qytezë në Medemblik, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Wervershoof – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare