Wieringen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wieringen (kthjellim).


Wieringen
—  woonplaats  —
stema_figuraWieringen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Hollands Kroon
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°54′V 4°58′L / 52.9°V 4.97°L / 52.9; 4.97 (Wieringen)Koordinatat: 52°54′V 4°58′L / 52.9°V 4.97°L / 52.9; 4.97 (Wieringen)
Sipërfaqja 212,5 km2
Popullsia 8.639 banorë 2010
Dendësia 40,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0227
Kodi Postar 1777-1779
Wieringen is located in Hollandë
Wieringen
Wieringen
Wieringen – harta_foto
www.wieringen.nl

Wieringen është një qytezë në Hollands Kroon, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 212.5 km² dhe popullsi 8639 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]