Wieringermeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wieringermeer (kthjellim).


Wieringermeer
—  woonplaats  —
stema_figuraWieringermeer vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Hollands Kroon
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°51′V 5°02′L / 52.85°V 5.03°L / 52.85; 5.03 (Wieringermeer)Koordinatat: 52°51′V 5°02′L / 52.85°V 5.03°L / 52.85; 5.03 (Wieringermeer)
Sipërfaqja 307,76 km2
Popullsia 12.584 banorë 2010
Dendësia 40,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0227
Kodi Postar 1770-1775
Wieringermeer is located in Hollandë
Wieringermeer
Wieringermeer
Wieringermeer – harta_foto
www.wieringermeer.nl

Wieringermeer është një qytezë në Hollands Kroon, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 307.76 km² dhe popullsi 12584 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]