Zaandam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zaandam (kthjellim).


Zaandam
—  woonplaats  —
Pamje nga Zaandam

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Zaanstad
Koordinatat 52°26′30″V 4°49′32″L / 52.44166°V 4.82555°L / 52.44166; 4.82555 (Zaandam)Koordinatat: 52°26′30″V 4°49′32″L / 52.44166°V 4.82555°L / 52.44166; 4.82555 (Zaandam)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Zaandam is located in Hollandë
Zaandam
Zaandam
Zaandam – harta_foto

Zaandam është një qytezë në Zaanstad, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Zaandam – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare