Amsterdam-Centrum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Amsterdam-Centrum (kthjellim).


Amsterdam-Centrum
Stadsdeel Centrum
—  stadsdeel  —
Amsterdam-Centrum is located in Hollandë
Amsterdam-Centrum
Amsterdam-Centrum
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°22′15″V 4°53′25″L / 52.3709°V 4.8902°L / 52.3709; 4.8902 (Amsterdam-Centrum)Koordinatat: 52°22′15″V 4°53′25″L / 52.3709°V 4.8902°L / 52.3709; 4.8902 (Amsterdam-Centrum)
Sipërfaqja 8,04 km2
Popullsia 81.110 banorë 2009
Dendësia 10.088,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Amsterdam-Centrum – harta_foto
www.centrum.amsterdam.nl

Amsterdam-Centrum është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 8.04 km² dhe popullsi 81110 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]