Amsterdam-Oost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Amsterdam-Oost (kthjellim).


Amsterdam-Oost
Oost
—  stadsdeel  —
Amsterdam-Oost is located in Hollandë
Amsterdam-Oost
Amsterdam-Oost
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°21′18″V 4°59′52″L / 52.355°V 4.997778°L / 52.355; 4.997778 (Amsterdam-Oost)Koordinatat: 52°21′18″V 4°59′52″L / 52.355°V 4.997778°L / 52.355; 4.997778 (Amsterdam-Oost)
Sipërfaqja 22,44 km2
Popullsia 112.400 banorë 2009
Dendësia 5.008,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Amsterdam-Oost – harta_foto
www.oost.amsterdam.nl

Amsterdam-Oost është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 22.44 km² dhe popullsi 112400 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]