Amsterdam-Zuid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Amsterdam-Zuid (kthjellim).


Amsterdam-Zuid
Amsterdam-Zuid
—  stadsdeel  —
Amsterdam-Zuid is located in Hollandë
Amsterdam-Zuid
Amsterdam-Zuid
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°20′28″V 4°51′17″L / 52.3411°V 4.8547°L / 52.3411; 4.8547 (Amsterdam-Zuid)Koordinatat: 52°20′28″V 4°51′17″L / 52.3411°V 4.8547°L / 52.3411; 4.8547 (Amsterdam-Zuid)
Sipërfaqja 17,41 km2
Popullsia 133.810 banorë 2009
Dendësia 7.685,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Amsterdam-Zuid – harta_foto
www.zuid.amsterdam.nl

Amsterdam-Zuid është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 17.41 km² dhe popullsi 133810 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]