Amsterdam-Zuidoost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Amsterdam-Zuidoost
Popullsia
 • Gjithsej84.811
Faqja zyrtarewww.zuidoost.amsterdam.nl

Amsterdam-Zuidoost është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 22.08 km² dhe popullsi 84811 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]