Atishta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atishta
Атишта
Fshat
noform
Vendndodhja
Atishta is located in Maqedonia e Veriut
Atishta
Atishta
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1.058 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6258
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 27′ 12″ Veri

21° 02′ 21″ Lindje

Popullsia 31 banorë (2002)

Atishta është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.