Bukojçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bukojçan
Букојчани
Fshat
Vendndodhja
Bukojçan is located in Maqedonia e Veriut
Bukojçan
Bukojçan
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 810 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 37′ 31″ Veri

20° 57′ 34″ Lindje

Popullsia 97 banorë (2002)

Bukojçan, (maqedonisht: Букојчани/Bukojčani) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 97 banorë nga të cilët 74 ishin Shqiptarë dhe 23 Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]