Milinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Milincё
Мидинци
Fshat
noform
Vendndodhja
Milincё is located in Maqedonia e Veriut
Milincё
Milincё
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 732 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 37′ 04″ Veri

20° 55′ 33″ Lindje

Popullsia 33 banorë (2002)

Milincё, (maqedonisht: Мидинци/Midinci) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 33 banorë nga të cilët 31 ishin Maqedonas dhe 2 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]