Dipjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dipjani
Дупјани
Fshat
noform
Vendndodhja
Dipjani is located in Maqedonia e Veriut
Dipjani
Dipjani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 892 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6258
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 32′ 30″ Veri

21° 04′ 21″ Lindje

Popullsia 8 banorë (2002)