Osllomeji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osllomeji
Fshat
noform
Vendndodhja
Osllomeji is located in Maqedonia e Veriut
Osllomeji
Osllomeji
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 34′ 37″ Veri

21° 0′ 0″ Lindje

Popullsia 40 banorë (2002)

Osllomej, (maqedonisht: Осломеј/Oslomej) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 40 banorë Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]