Karbunica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karbunica
Карбуница
Fshat
noform
Vendndodhja
Karbunica is located in Maqedonia e Veriut
Karbunica
Karbunica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 677 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6258
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 27′ 52″ Veri

20° 58′ 41″ Lindje

Popullsia 42 banorë (2002)