Trapçidolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trapçidoll
Трапчин Дол
Fshat
noform
Vendndodhja
Trapçidoll is located in Maqedonia e Veriut
Trapçidoll
Trapçidoll
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 624 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6250
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 33′ 33″ Veri

20° 57′ 43″ Lindje

Popullsia 914 banorë (2002)

Trapçidoll, (maqedonisht: Трапчин Дол/Trapčin Dol) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 914 banorë nga të cilët 896 ishin Shqiptarë, 2 Maqedonas, dhe 16 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]