Podvisi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podvisi
Fshat
noform
Vendndodhja
Podvisi is located in Maqedonia e Veriut
Podvisi
Podvisi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 758 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6261
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 28′ 00″ Veri

20° 54′ 00″ Lindje

Popullsia 72 banorë (2002)