Tajmishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tajmisht
Тајмиште
Fshat
noform
Vendndodhja
Tajmisht is located in Maqedonia e Veriut
Tajmisht
Tajmisht
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 1.137 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 38′ 24″ Veri

20° 51′ 31″ Lindje

Popullsia 107 banorë (2002)

Tajmisht, (maqedonisht: Тајмиште/Tajmište) ёshtё fshat nё Komunën e Zajazit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 107 banorë Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]