Svinjishta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Svinjishta
Свињиште
Fshat
noform
Vendndodhja
Svinjishta is located in Maqedonia e Veriut
Svinjishta
Svinjishta
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 780 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6261
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 26′ 11″ Veri

20° 54′ 52″ Lindje

Popullsia 57 banorë (2002)