Haranjelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haranjell
Арангел
Fshat
noform
Vendndodhja
Haranjell is located in Maqedonia e Veriut
Haranjell
Haranjell
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 827 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 35′ 41″ Veri

21° 01′ 28″ Lindje

Popullsia 709 banorë (2002)

Haranjell, (maqedonisht: Арангел/Arangel) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 709 banorë nga të cilët 708 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]