Prapadishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prapadisht
Папрадиште
Fshat
Vendndodhja
Prapadisht is located in Maqedonia e Veriut
Prapadisht
Prapadisht
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1.359 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 38′ 53″ Veri

21° 01′ 36″ Lindje

Popullsia 75 banorë (2002)

Prapadisht, (maqedonisht: Папрадиште/Papradište) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 75 banorë nga të cilët 74 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]