Qafa (Kërçovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qafë
Ќафа
Fshat
noform
Qafë
Vendndodhja
Qafë is located in Maqedonia e Veriut
Qafë
Qafë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 1.318 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 39′ 26″ Veri

21° 01′ 13″ Lindje

Popullsia 5 banorë (2002)

Qafë, (maqedonisht: Ќафа/Ćafa) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.
Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendndodhja