Drogomishti i Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drogomisht i Vogël
Долно Строгомиште
Fshat
Vendndodhja
Drogomisht i Vogël is located in Maqedonia e Veriut
Drogomisht i Vogël
Drogomisht i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 834 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 35′ 34″ Veri

20° 58′ 23″ Lindje

Popullsia 698 banorë (2002)

Drogomisht i Vogël, (maqedonisht: Долно Строгомиште/Dolno Strogomište) ёshtё fshat nё Komunën e Zajazit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 698 banorë nga të cilët 692 ishin Shqiptarë, 1 Serb, dhe 5 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]