Drugova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drugova
Другово
Fshat
noform
Vendndodhja
Drugova is located in Maqedonia e Veriut
Drugova
Drugova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 763 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6261
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 29′ 15″ Veri

20° 55′ 55″ Lindje

Popullsia 1.492 banorë (2002)