Prostranja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prostranja
Fshat
noform
Vendndodhja
Prostranja is located in Maqedonia e Veriut
Prostranja
Prostranja
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6261
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 21′ 23″ Veri

20° 59′ 34″ Lindje

Popullsia 31 banorë (2002)