Svetoraçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Svetoraçi
Светораче
Fshat
noform
Vendndodhja
Svetoraçi is located in Maqedonia e Veriut
Svetoraçi
Svetoraçi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 889 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6258
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 31′ 39″ Veri

21° 04′ 12″ Lindje

Popullsia 6 banorë (2002)