Rashtani (Kërçovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rashtani (Kërçovë)
Fshat
Vendndodhja
Rashtani (Kërçovë) is located in Maqedonia e Veriut
Rashtani (Kërçovë)
Rashtani (Kërçovë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 659 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6250
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 32′ 21″ Veri

20° 56′ 31″ Lindje

Popullsia 1.063 banorë (2002)