Kolibara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kolibarë
Колибари
Fshat
Vendndodhja
Kolibarë is located in Maqedonia e Veriut
Kolibarë
Kolibarë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 708 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 34′ 19″ Veri

20° 57′ 45″ Lindje

Popullsia 747 banorë (2002)

Kolibarë, (maqedonisht: Колибари/Kolibari) ёshtё fshat nё Komunën e Zajazit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 747 banorë nga të cilët 742 ishin Shqiptarë, 1 Serb, dhe 4 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]